Spolupráca s univerzitami

 

Kalendár Dr.Max

Pre študentov farmácie sme si aj tento rok pripravili Kalendár aktivít plný bohatého programu na každý mesiac v rámci akademického roku 2022/2023 pre študentov v Bratislave a aj v Košiciach. Už 26.10.2022 sme odštartovali prvú z aktivít - Quiz Night. Pre študentov sme si okrem atraktívnych cien a občerstvenia, pripravili množstvo vedomostných otázok či už v oblasti farmácie alebo všeobecného prehľadu.

 

 

Job Fairs

So študentami sa pravidelne stretávame na Kariérnych dňoch farmaceutov na fakulte v Bratislave a na Dňoch príležitostí v Košiciach, počas ktorých majú študenti príležitosť dozvedieť sa viac o kariérnom uplatnení v našich lekárňach, možnostiach profesijného rastu a odbornej praxe v našich lekárňach.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a opatrenia sme v roku 2020 realizovali kariérne dni farmaceutov online a pomaly si zvykáme na nový normál. Veríme však, že sa čoskoro budeme môcť so študentami stretnúť aj osobne.

 

Projekt Chcem viac

Pravidelne prednášame študentom bratislavskej fakulty aj v známom projekte organizovanom Slovenským spolkom študentov farmácie Chcem viac, ktorý je primárne zameraný na zvyšovanie odborných znalostí budúcich farmaceutov. Naši kolegovia z lekární a centrály prednášali na rôzne aktuálne témy ako Time&Stress manažment, Reexport liekov, Plesne a ich liečba v lekárni, či Ako emocionálne zvládnuť náročné situácie v lekárňach.

Vzdelávanie študentov o témach, ktoré bežne nie sú súčasťou ich vzdelávacieho procesu je vždy veľmi inšpiratívne a tešíme sa záujmu aj následne kladeným otázkam. 

V roku 2020 sme v tomto projekte prešli do online sveta, v ktorom budeme pokračovať, kým sa situácia s aktuálnou pandémiou neupokojí. 

Pre absolventov a študentov sme však stále k dispozícii a v prípade záujmu nás môžu kedkoľvek kontaktovať: kariera@drmax.sk